اخبار آموزشگاه موسیقی پارت

کلاس های تخصصی دف نوازی - 22 آذر 1395

کلاس های دف نوازی بصورت خصوصی و گروهی در روزهای پنج شنبه بعد از ظهرزیر نظر مهدی غلامی برگزار می شود. دوره ها بصورت 12 جلسه می باشد و در صورت تمایل هنرجویان تمدید می شود.

کلاس های خصوصی یک ساعته و کلاس های گروه نوازی دو ساعت خواهد بود.

پیش نیاز این کلاس ها یکسال نوازندگی دف و آشنایی با مترها، ریزها و مقامات موسیقی است.

لطفا برای اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید. تلفن 66905077

 

 «بیوگرافی و رزومه مهدی غلامی»

 

      مهدی غلامی، كارشناس موسيقي، در سال 1358 در ایلام به دنیا آمد و از سال 1374 موسیقی را با فراگيري مقدمات ساز سنتور آغاز نمود. سپس از محضر اساتید دف استان کرمانشاه و سنندج بهره جست و در همان زمان گروهی را در شهر ایلام تأسیس نمود وکنسرتهای متعدد و موفقي را به اجرا در آورد. از سال 1380 تا سال 1384 به محضر استاد بیژن کامکار راه يافت و توانست به شايستگي از این استاد بزرگ موسیقی ایران صلاحیت تدریس کسب نماید و هم زمان عضو مدرسین خانه موسیقی گردد.

      وي از سال 1380 به عنوان مدیر واحد موسیقی فرهنگسراي بهمن فعالیت هنری خود را در تهران آغاز و متمركز نموده و تاثيرات ژرف و مثبتي را تاكنون در واحد موسيقي اين فرهنگسرا ايجاد کرده است. در طول اين مدت نیز ارکستر سنتی فرهنگسراي بهمن را تشکیل داد که منجر به برگزاری کنسرت های بسیار موفقی با اساتیدی همچون استاد حسن ناهید و استاد کیوان ساکت گردید. وی در سال 1384 وارد دانشگاه موسیقی شد و ساز تخصصی تار را نزد استاد ساکت فرا گرفت و از دانشگاه موسیقی فارغ التحصیل شد.

برخی از فعالیت های هنری این استاد در سطح کشور عبارتند از:

v       تاسیس آموزشگاه آزاد موسیقی راه نو

v       داوری در جشنواره کوبه ای ضرب اصول تهران

v       داوری در سه دوره جشنواره تکنوازان شهر تهران

v       دبیر نخستین جشنواره موسیقی جوان ایرانی در سازمان ملی جوانان

v       دبیر کنسرت اساتید در جشنواره بین المللی موسیقی فجر

v       برگزاری دو دوره کنکور آهنگ سازی

v       برگزاری جشنواره های موسیقی اقوام ایرانی و نشستهای پژوهشی و ...

      و اما در عرصه ی بین المللی می توان به برگزاری کنسرت در کشورهای ارمنستان، ترکیه، اتریش، قطر، الجزایر و... اشاره کرد.از دیگر افتخارات این هنرمند اجراي کنسرت با ارکستر ملی و ارکستر وزیری در تهران به خوانندگی سالار عقیلی و سرپرستی استاد کیوان ساکت در تالار وحدت در سالهای 1391 الی 1394،كنسرت به نفع كودكان كار با اساتيد موسيقي ايران زمين به سرپرستي استاد كيوان ساكت،كنسرت با گروه وزيري به خوانندگي سالار عقيلي و سرپرستي استاد كيوان ساكت دراستان هاي لرستان، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، بندر عباس و ايلام، کنسرت در برج میلاد با ارکستر کیوان ساکت با چهار خواننده محلی و ایرانی وکنسرت هایی در سال1393 در برج میلاد و تالار وحدت با ارکستر بزرگ کیوان ساکت به خوانندگی وحید تاج و سالار عقیلی،کنسرت همراه ارکستر کیوان ساکت و گیتارنوازان کشور آلمان در تالار وحدت، کنسرت با ارکستر وزیری و خوانندگی سینا سرلک در استانهای کشور وکنسرت های متعدد در مراكز فرهنگي و هنري و علمي تهران و شهرستان از دیگر فعاليت هاي این هنرمند به شمار مي رود.

      وي هم اکنون نیز علاوه بر کار آهنگ سازی قطعاتی همچون « آوای دل و قطعه ی محلی ترگه جو»،  کتاب آموزش ساز دف را با نگاهي متفاوت و متد جديد با نام « آواي دف» تالیف نموده و در پاییز سال 1392 به چاپ رسانید، كه با استقبال خوبي مواجه گرديد. از مشخصات بارز اين كتاب مي توان به همنوازي استاد و شاگرد و همنوازي با سازهاي ملوديك (تار و كمانچه) اشاره نمودكه براي نخستين بار در ايران، در امر آموزش ساز دف طراحي و تاليف گرديده كه از اهمیت بسیاری برخوردار است،همچنين نواختن ريتمهاي خانقاهي(مقام)،نواختن ميزانهايي با تقسيمات خاص و نگاهي جامع و كامل به تئوري موسيقي از مشخصات بارز اين كتاب می باشد. کسب مقام های متعدد در جشنواره های داخلی و بین المللی با انسامبل های متعدد به ویژه در جشنواره ی بین المللی فجر(دو بار كسب مقام نخست،دوبار كسب مقام دومو مقام سوم) در دوره های مختلف از دیگر افتخارات این هنرمند است.  

[ بازگشت به صفحه اصلی اخبار ]

ثبت نام از طریق اینترنت

اخبار آموزشگاه موسیقی پارت

کلاس های تابستان 1403
شروع ثبت نام برای دوره های سازهای ایرانی، کلاسیک و پاپ، آواز و موسیقی کودکان
ادامه خبر ...

آلبوم سه گانه اصفهان اثر پریسا کرمی منتشر شد.
آلبوم سه گانه در آواز اصفهان اثر استاد گرامی آموزشگاه موسیقی پارت خانم کرمی، قابل دانلود است.
ادامه خبر ...

دوره جدید کلاس سلفژ بصورت گروهی
کلاس های سلفژ گروهی از اردیبهشت 1403 زیر نظر آقای مهدی قاسمی استاد دانشکده موسیقی دانشگاه تهران شروع خواهد شد.
ادامه خبر ...

ثبت نام دوره های زمستان 1402
دوره های ساز و موسیقی برای کودکان و بزرگسالان برای ترم زمستان 1402
ادامه خبر ...

عضویت در خبرنامه آموزشگاه
آدرس ایمیل:

وبلاگ آموزشگاه موسیقی پارت